Kalkulačka na míchání e-liquidu

Michání e-liquidů je pro spoustu začínajících vaperů alchymie a zdá se být složité, namíchat si vlastní e-liquid však zvládnete bez problémů jednoduše napoprvé.

Pokud se míchání ale i přesto bojíte, pomůže nám naše kalkulačka. Vyberte si tedy potřebné suroviny, a to: Příchutě klasické (nebo Shake & Vape příchutě), bázi a případně booster.

Proč si namíchat vlastní liquid?

shake and vape kalkulačka, míchání e-liquidu kalkulačka, kalkulačka míchání liquidu, kalkulačka nikotinu, e liquid kalkulačka

Míchání vlastního e-liquidu s sebou pro mě přináší úsporu až 75%, oproti časům kdy jsem kouřila 2 krabičky cigaret denně

– zákaznice Irena

míchání liquidů kalkulačka, jak namíchat liquid kalkulačka, kalkulačka liquidu, vape kalkulačka, liquid kalkulačka

Když jsem začínal vapovat a míchat e-liquidy, občas se mi stalo že jsem koupil boostery a špatně síla nikotinu na mne byla moc silná, naštěstí nikotinové báze a boostery se mohou snadno dolít beznikotinovou bází a nikotin v liquidu tak můžu snadno regulovat

– zákazník Michal

kalkulacka michani liquidu, kalkulacka liquidu, kalkulacka na michani liquidu, kalkulacka nikotin, vape kalkulacka

Když jsem si koupil první svoji e-cigaretu a bázi s příchutěmi, nechal jsem si poradit špatný poměr PG a VG pro mou e-cigaretu od kamaráda, nakonec jsem se dostal k informaci, že poměry PG a VG se dají upravit kombinací více různých bází ve vlastním namíchaném e-liquidu.

– Majitel e-shopu Royalvape.cz, Martin

nikotin booster kalkulačka, eliquid kalkulačka, vaporism kalkulačka, kalkulačka eliquid, karotka kalkulačka, kalkulačka báze

Díky téměř neomezeným možnostím míchání všech možných příchutí, sil nikotinu a poměrů PG a VG se z míchání vlastních e-liquidů stalo moje hobby.

– zákazník David

Jak dostat do namíchaného e-liquidu nikotin?

Pokud nechcete vapovat bez nikotinu – což někteří z Vás asi chtít nebudou, budete potřebovat buď nikotinovou bázi, tedy bázi s obsahem nikotinu, nebo bázi a booster, naše kalkulačka Vám pomůže vychytat správné množství báze a boosteru pro získání kýženého množství nikotinu. V opačném případě, tedy že chcete vapovat bez nikotinu budete potřebovat jen beznikotinovou bázi a příchuť (nebo příchutě). V naší nabídce si tedy můžete vybrat z následujících bází a boosterů které pro míchání liquidů budete potřebovat:

Kalkulačka liquidu s nikotinem

Kalkulačka e-liquidu s nikotinem Vám poslouží k tomu, aby jste zkombinovali správné množství báze a boosteru k dosažení Vámi požadované síly nikotinu.

Obsah nikotinu v boosteru - v mg/ml:
Požadovaný obsah nikotinu - v mg/ml:
Celkové množství míchané báze - v ml:


Počet ml boosteru: __ ml
Počet ml beznikotinové báze: __ ml

Co budete potřebovat pro namíchání Vašeho e-liquidu?

Pro to, aby jste si namíchali vlastní liquid, potřebujete příchuť, a to buď klasickou příchuť nebo Shake & Vape příchuť, dále pak bázi s obsahem PG/VG propylenglykolu a rostlinného glycerinu. Jako pomůcky pro snazší míchání se Vám dále mohou hodit plnící hlavičky, injekční stříkačka a naše kalkulačka.

Kalkulačka liquidu s příchutí

Naše kalkulačka e-liquidu s příchutí Vám pomůže správně namíchat e-liquid s adekvátním množstvím příchutě.

NÁŠ TIP: zhruba 30 kapek příchutě = 1ml.

Podíl příchuti v %:
Celkové množství e-liquidu v ml:Příchuť: ___ ml
Báze: ___ ml

Po míchání e-liquidu existuje u příchutí doporučená doba zrání, u ovocných příchutí to zpravidla bývá do 5-7 dní, u dezertových a tabákových pak (např.. EULIQUID) i 7-14 dní. Někdo příchutě nechává dozrávat i měsíc, někdo třeba vůbec. Doba zrání je doporučená a nemusíte ji nutně dodržet, avšak po dobu zrání příchuť postupně lehce mění a dostává svoji chuť. u Shake & Vape příchutí nemusíte řešit lahvičku a zrání, jelikož ty bývají zpravidla v Chubby Gorilla Unicorn lahvičkách, kterými pak po dolití bází stačí jen zatřepat a máte hotový e-liquid.

NÁŠ TIP: Pro přesnější práci při míchání e-liquidu doporučujeme použít injekční stříkačku.

Jaký poměr PG a VG zvolit?

Proč řešit poměr PG a VG?

PG je propylenglykol a VG je vegetable glycerin, nebo-li rostlinný glycerin. Zvolit správný poměr těchto složek je důležitý pro:

  • Životnost žhavicích hlav ve Vaší elektronické cigaretě nebo gripu
  • Výraznost chuti
  • Hustotu produkované páry

Čím vyšší poměr PG využíváte, tím výraznější je Vaše chuť, naopak čím vyšší poměr VG využíváte, tím hustější páru produkujete na úkor výraznosti chuti. Příliš mnoho hustějšího VG v clearomizeru pak snižuje životnost žhavicích hlav kvůli pomalejšímu vsakování do vatičky, příliš mnoho PG pak znamená řidší e-liquid který vsakuje Vaše žhavicí hlava.

 Nejčastější poměry PG a VG:

50% PG a 50% VG – výrazná chuť, nižší hustota páry, vhodné pro atomizéry a žhavicí hlavy s odporem od 0,6ohm a výše.

70% PG a 30% VG – silná chuť na úkor produkce páry, vhodné pro žhavicí hlavy s odporem 0,7ohm a výše, s tímto poměrem jsou vyráběny např.. oblíbené e-liquidy Dekang Classic

60% PG a 40% VG – nižší hustota páry, ale o něco výraznější chuť než s 50PG/50VG, e-liquidy s tímto poměrem například vyrábí výrobce Ecoliquid v řadách liquidů Ecoliquid, Electra, a Monkey Snoopdog

70% VG a 30% PG – hustá pára a relativně výrazná chuť, vhodné pro DL zařízení s odporem žhavících hlav 0,5ohm a nižším.

80% VG a 20% PG – Hustá pára na úkor méně výrazné chuti

100% VG (VG MAX) a 0 PG – Téměř nevýrazná chuť, ale hustota páry je extrémní, vhodné pro Cloudchasing a vape triky