Kategorie

Žhavící hlavy do elektronických cigaret

Žhavicí hlavy (jindy slangově nazývány jako hlava do vape či nesprávně jako “žhavítko“) jsou nezbytnou součástí každé elektronické cigarety a každého gripu, právě díky žhavicím hlavám se může e-liquid měnit na páru a odpařovat se. Žhavicí hlavy nebo u některých e-cigaret cartridge se žhavicími hlavami je potřeba pravidelně dokupovat a měnit.

Jak vybrat žhavící hlavu do elektronické cigarety?

Žhavící hlavu do elektronické cigarety by jste měli vybírat zejména podle kompatibility s danou e-cigaretou. U e-cigaret tedy v popisu produktu by jste měli vidět jaké žhavící hlavy obsahuje balení s e-cigaretou. Některé e-cigarety jsou však také kompatibilní s dalšími žhavícími hlavami. To, s jakými e-cigaretami tedy je daná žhavící hlava kompatibilní by jste měli vždy zjistit v popisku produktu u žhavící hlavy.
Dále je vhodné vybírat kompatibilní žhavící hlavu také dle jejího odporu, který je vyjádřen v jednotce ohm, pro DL vapování, tedy potahování přímo do plic a hustší e-liquidy (s vyšším obsahem VG) doporučujeme žhavící hlavy s odporem 0,5ohm a nižším. Naopak pro řidší e-liquidy s větším obsahem PG doporučujeme zvolit žhavící hlavy 0,5ohm a vyšší.

Jak dlouho vydrží žhavící hlava?

Průměrná výdrž žhavicí hlavy nebo cartridge je 1-3 týdny, při správné péči o e-cigaretu a žhavící hlavu může vydržet i déle.
Prodloužit životnost žhavící hlavy můžete následovnými osvědčenými postupy:

  • Vhodným výběrem e-liquidu, tedy správný poměr PG/VG -> vyšší VG zvolte pro nižší odpor žhavících hlav, pro vyšší odpor žhavících hlav pak zvolte vyšší PG
  • Mezi potahy je vhodné dělat alespoň několikavteřinové pauzy z toho důvodu, aby se vata žhavící hlavy stačila nasát e-liquidem

Nejprodávanější Žhavící hlavy do elektronických cigaret


Zobrazen 1. – 20. z 180 výsledků