Vapefly Jester II Pod je další elektronická cigareta s POD systémem z dílny společnosti Vapefly. Za mne (dle mého subjektivního dojmu) se jedná o jeden z nejlepších PODů který jsem kdy měl možnost vyzkoušet. Vyniká perfektním vyvážením podání chuti a kouřivosti při cartrdidgi o odporu 0,6ohm, ta je součástí základního balení. Pokud však chcete, můžete si vybrat i z dalších cartridgí které Vapefly vyrábí a to 0,8ohm, 1,0ohm a 1,2ohm. Jedná se tedy o relativně velkou variabilitu pro začínající e-kuřáky kteří sáhnou po MTL variantě. Mne osobně nejvíce však sednul odpor 0,6ohm, ve kterém jsem testoval Shake and Vape příchutěZAP! Juice Aisu, dokonalý požitek poté, co jsem dlouho vapoval vesměs jen dezertovky.
Nevýhody Vapefly Jester II Pod
Jako nevýhodu Vapefly Jester II Pod shledávám asi jen v tom, že nemá více barevných variant a že varianta Silver a Gunmetal vypadá defacto stejně. Co ale není může být. Zase je to můj subjektivní názor a kromě toho, že jinak asi Vapefly Jester II Podu nemám moc co vytknout, tak toto asi jediné zbývá.
Shrnutí recenze Vapefly Jester II Pod
Jednoduše si recenzi shrňme, pokud hledáte POD systém pro začátečníky bez nutnosti slořitého nastavování, s relativně dobrou výdrží baterie a s dobrým podáním chuti, určitě můžete sáhnout i po Vapefly Jester 2 Pod.
To je otázka, kterou si pokládá většina těch, kteří hledají alternativní možnost k tradičnímu kouření cigaret. V případě elektronických cigaret i vodní dýmky dochází k inhalaci vodní páry obohacené o složky, které jsou obvykle přítomny i v cigaretovém dýmu. Tyto složky se ale liší ve svých účincích a složení inhalované vodní páry je samozřejmě také jiné. Roli hraje také praktičnost použití. Zatímco elektronickou cigaretu kapesních rozměrů můžete používat každý den, vodní dýmka představuje spíše způsob, jak zažít něco neobvyklého s partou přátel. V čem se tedy elektronické cigarety a vodní dýmka liší a co mají společného? A kdy je pro obojí ta správná příležitost?
V případě vodní dýmky se někdy můžete setkat také s označením „šiša“ nebo „hookah“. Jde o poměrně sofistikované zařízení, které se používá k inhalaci aromatického tabáku nebo předem připravených tekutých náplní. Fungování vodní dýmky je založeno na principu filtrace kouře vodou, což vytváří mírnější a chladivější zážitek při kouření. Základními částmi vodní dýmky jsou hlava, což je nádoba používaná k uložení tabáku nebo příchutě, mísa sloužící k ohřevu tabáku, tělo, které vypadá jako trubka nebo hadice spojená s hlavou. Ta mívá obvykle ventilační otvory sloužící k regulaci průtoku vzduchu. A tou nejdůležitější komponentou vodní dýmky je vodní nádoba, která je naplněna vodou či jinou tekutinou sloužící k filtraci kouře. Ochlazením kouře se zjemňuje jeho chuť a účinek. Průchodem kouře vodou také dochází k filtraci některých škodlivých látek, které jsou v něm běžně obsaženy.
Elektronická cigareta, známá také jako e-cigareta obsahuje interní baterii, která poskytuje energii pro její provoz. Lze ji obvykle nabíjet. Součástí elektronické cigarety je také zařízení obsahující topnou spirálu ohřívající náplň s tekutinou (e-liquid, e-juice). Elektrický proud do spirály je dodáván po aktivaci e-cigarety (po stisku tlačítka). Náplň do e-cigaret, která obsahuje nejčastěji směs propylenglykolu, glycerinu, aroma a v některých případech i nikotinu, se po aktivaci mění v aerosolovou páru, kterou inhaluje uživatel. Moderní elektronické cigarety jsou poměrně sofistikovaná zařízení, která umožňují nastavení teploty, výkonu, objemu páry a dalších funkcí, některé mají i LCD displej. Ovládat je často můžete také pomocí mobilní aplikace.
Elektronická cigareta x vodní dýmka
Z hlediska principu fungování mají elektronické cigarety s vodní dýmkou mnoho společného. Liší se ale v příležitosti, kdy po nich sáhnete. Zatímco elektronické cigarety se hodí pro každodenní použití, vodní dýmku si nejspíše užijete spíše s partou přátel při večerním posezení v sisha baru.
Alternativy k cigaretám
Jak elektronické cigarety, tak vodní dýmka představují alternativu k tradičním tabákovým výrobkům. Obojí umožňuje inhalovat vodní páry, které mohou obsahovat nikotin a další látky běžně obsažené i v párách z běžných cigaret. V porovnání s nimi však jsou bezpečnější. Náplň do elektronické cigarety i vodní dýmky si můžete zvolit podle své chuti i úrovně nikotinu. Navíc do sebe nedostáváte vedlejší produkty spalování, které se běžně vyskytují v cigaretovém dýmu. Typicky se jedná o oxid uhelnatý, oxid dusičnatý, amoniak, dehet a další lahůdky. Pokud si vyberete vhodnou náplň, nemusíte do sebe dostávat při kouření elektronické cigarety a vodní dýmky ani nikotin. To s čím ale v obou případech musíte počítat je propylenglykol, potravinářské aroma a rostlinný glycerin.
Především ženy kuřačky si rády dopřejí tenké cigarety s mentolovou příchutí. Zkoušeli jste někdy? Existuje i mnoho dalších chutí – ovocné, čokoládové, bylinkové. Rozhodně jde o zajímavou alternativu ke klasické chuti cigaret. Nicméně i toto “dámské kouření“ obsahuje nikotin a výše zmíněné vedlejší produkty spalování. Pokud jsou pro vás cigarety alternativou k mlsání sladkého a máte rádi neobvyklou chuť, je elektronická cigareta alternativou, která byla stvořena přímo pro vás. Tekuté náplně do elektronických cigaret si můžete zvolit s tolika příchutěmi, že nebudete mít čas ani všechny vyzkoušet. Rozhodně ale pár příchutí ochutnejte. Některé elektronické cigarety umožňují také inhalování sušených bylinek. Ty můžete využít také jako náplň do vodní dýmky.
Článek pro Royalvape.cz napsala: Oldřiška Medlínová
V posledních letech se trend kouření elektronické cigarety stále více rozmáhá a většina z nás se s e-cigaretou může setkat i ve svém okolí. Elektronická cigareta je totiž jednou z pomůcek jak přestat kouřit. Díky variabilitě náplní do elektronické cigarety můžete dlouhodobě snižovat či zvyšovat dávky nikotinu podle Vašich potřeb.
V článku Škodlivost vapovaní v porovnání s klasickými cigaretami se dozvíte:
Elektronická cigareta funguje na principu vaporizace a tedy na bázi odpařování tekuté směsi - e-liquidu kdy se e-liquid změní na páru a tu Vy pak následně vdechujete (inhalujete) a to buď MTL vapováním, tedy šlukováním nebo DL vapováním či CCH vapováním, tedy potahováním přímo do plic. Pára z odpařeného e-liquidu obsahuje Vámi použitou příchuť a případně nikotin. E-liquid dále obsahuje PG a VG tedy propylenglykol a rostlinný glycerin.
Rozdíl mezi vapováním elektronické cigarety a kouřením klasické cigarety
Kouř z klasických cigaret bez ohledu na to, zda jde o cigarety Marlborro nebo nejlevnější cigarety. Některé škodlivé látky v cigaretách pocházejí z tabáku, jiné pak z aditiv - aditiva jsou látky která se starají o pohodlnější kouření cigaret, při spalování cigarety mohou tyto přidané látky známé jako aditiva značně ohrozit zdraví nejen aktivních kuřáků ale i těch pasivních, je totiž již léta vědecky prokázané, že i pasivní kouření je zdraví škodlivé.
Mezi nejznámější škodlivé látky z kouření patří:
amoniak
oxid uhelnatý
nikotin
dehet
oxid dusečnatý
Škodlivost vapování by se dala shrnout následovně - e-cigarety jsou o 95% méně rizikové než klasické cigarety, jediné látky které při vapování standartně vdechujete jsou propylenglykol, rostlinný glycerin, potravinářské aroma (které je obsaženo v příchutích které zpravidla bývají vyráběny ve farmaceutické laboratoři) a musí splňovat nároky EU a ČR.
Škodlivost vapování
Jak už jsme výše uvedli, e-cigarety jsou o 95% méně rizikové než klasické cigarety, díky absenci látek z klasických cigaret jako je oxid dusečnatý, dehet, oxid uhelnatý či amoniak u vapování nedochází k zanášení plic dehtem či dušení cév.
Při vapování totiž vdechujete páru která obsahuje propylenglykol, rostlinný glycerin, příchuť a případně nikotin. Nicméně stále pokud vapujete s nikotinem, vstřebáváte do těla nikotin přičemž se 2-4x násobně zvyšuje riziko erektilní dysfunkce. Navíc, mezitím co Vám buňky v ústech, pokud kouříte klasické cigarety umírají zhruba po 24 hodinách, tedy 1 dni jelikož při kouření a potahování tabákového kouře buňky v ústech vykazují silné toxikologické poškození, kdežto u vapingu - při vdechování páry buňky v ústech přežijí až 8 týdnů. Proto také asociace zubařů již od roku 2021 doporučuje odborníkům na orální zdraví, tedy zubařům, dentálním hygienistkám doporučuje aby své kuřácké pacienty podporovali k přechodu na vaping.
I tak v elektronické cigaretě můžete najít škodlivé látky jako je například nitrosamin, který vzniká z bílkovin a dusitanů, v určitém množství může být nitrosamin dokonce karcinogenní. Nicméně v elektronických cigaretách ho bývá tak malé množství, že žádné studie doposud neprokázaly jejich dopady a přímou škodlivost vapování na zdraví.
Škodlivost vapování bez nikotinu
Pokud se nechcete vzdát vapování a chcete pro své zdraví udělat ještě něco, můžeme Vám doporučit zkusit e-liquidy bez nikotinu. Zde jde v podstatě o čistou páru obsahující propylenglykol, rostlinný glycerin a aroma (příchuť) a další stopové množství škodlivých látek. Dá se teoreticky říci, že škodlivost vapování není zásadní, minimálně ne ve srovnání s kouřením klasických cigaret, kde na zdravotní dopady kouření zemřelo velké množství lidí. Co se týče škodlivosti vapování - tak není žádné prokázané úmrtí v ČR nebo EU, či možná dokonce ani na světě v souvislosti se zdravotními dopady vapování a ty, o kterých se psalo v médiích jsou například způsobeny tím, že na černém trhu, tedy mimo kontrolu a regulace daných úřadů šlo o "podomácky" vyrobené e-liquidy s extraktem THC - což je nelegální látka obsažená v květinách konopí.
Navíc, pokud chcete přestat kouřit, je jak ze zkušeností většiny vapujících uživatelů kteří přestali díky vapování kouřit, tak z odborných studií prokázáno, že kdo začne vapovat a nahradí tím kouření klasických cigaret, tak se ke kouření klasických cigaret nejspíše už nikdy nevrátí.
My osobně si spolupráci s firmou Ritchy velice chválíme a to zejména kvůli tomu, že ochota a vstřícnost zástupcům firmy není cizí a získáváme pro Vás díky tomuto pravidelně propagační předměty zdarma pro Vás, vedení EU pobočky se mimo jiné intenzivně podílí na boj za práva vaperů a osvětu ohledně vapingu - viz. hnutí Smokers Rights Movement.
Abyste se dokázali kuřákovi trefit do vkusu, měli byste předem vědět, jaké cigarety kouří a případně, pokud by nějaké chtěl vyzkoušet. Existuje totiž spousta možností, v dnešní době se cigarety dělí na:
Buďte si tudíž jistí, že kupujete ten správný druh, který daná osoba používá. Vybíráte-li e-cigaretu s náplní, řešíte, jakou příchuť vybrat. Zavzpomínejte, jakou příchuť obdarovaný nejčastěji kouří nebo jakou má obecně rád. Pokud má rád sladké, pak mu pravděpodobně bude chutnat i sladká příchuť. Jestliže zase spíše žvýká mentolové žvýkačky, pořiďte mu příchuť máty nebo mentolu.
Nyní už se pojďme podívat přímo na tipy na dárky, které kuřákovi pořídit, abyste mu udělali radost.
Tipy na dárky pro kuřáka
Nemyslete si, že kuřákům musíte darovat pouze kuřácké potřeby, existují i jiné dárky, které se jim také budou hodit. Pokud potřebujete poradit, tady jsou naše nápady!
1. Vůně
Nějaká dražší kolínská určitě nikoho neurazí, navíc se jedná o luxusní dárek pro muže. Abyste se trefili do vkusu, měli byste typ vůně daného člověka znát či se zeptat, jakou příchuť používá. Kuřákům se vůně navíc bude hodit, když budou chtít zakrýt pach cigaret.
2. Jídlo
Kdo by nemiloval jídlo? Můžete vytvořit vlastní koš s oblíbenými potravinami obdarovaného, nebo vybrat takový mix někde už vytvořený. Dárky pro muže Manboxeo nabízí krabice, ve kterých najdete spoustu jídla i alkoholu, kávy nebo sladkosti, takže určitě něco vyberete.
3. Příchutě do e-cigaret
Přesouváme se k dárkům, které se týkají přímo kouření. Velkou výhodou, když chcete darovat příchutě do e-cigaret je, že vás nevyjdou na moc peněz. Záleží na tom, kolik jich vyberete, ale cena se pohybuje od 200 do cca 400,- Kč. Můžete tak zakoupit více druhů, aby si obdarovaný mohl vyzkoušet něco nového a na základě toho si v budoucnu danou příchuť třeba i pořídil sám.
4. Elektronická cigareta
Slyšeli jste, že by daná osoba ráda přešla na elektronickou cigaretu? Pokud ji stále nemá, dejte mu ji! Je sice dražší než příchutě, ale stále není natolik drahá, abyste si ji nemohli dovolit. Můžete k ní rovnou přibalit i příchutě nebo nechat výběr na obdarovaném.
5. CBD Vape
Pokud chcete darovat něco, co pomůže přestat s kouřením, pak zkuste CBD. Užívá se i ve formě elektronické cigarety, tudíž dokáže skvěle nahradit závislost na cigaretách a promění se v užitečný zvyk, který s sebou nese spoustu pozitiv, jako je úleva od stresu, zmírnění bolestí či lepší spánek. U nás můžete najít tento CBD Vape Pen a po vypotřebování cartridge, si můžete objednat Oasis CBD Vape Cartridge.
Cigarety se často vážou k alkoholu, proto ani ten nebude špatným dárkem. Vybrat můžete pivo, rum nebo whiskey, záleží na chutích obdarovaného. Pořiďte k alkoholu také skleničky nebo vyberte nějakou limitovanou edici.
8. Tělová kosmetika
V rámci péče o sebe se tělová kosmetika hodí každému – šampon, sprchový gel, peeling – to vše se hodí, a pokud vyberete kvalitní kousky, věřte, že to druhá strana ocení. Zaměřit se můžete i na produkty, které by si člověk normálně nekoupil, jako například pomádu na vousy či tělové mléko.
9. Péče o vousy
Když už jsme u té péče o vousy, nějaká sada pro vousáče by taky neuškodila. Každý, kdo si vousy nechává narůst, by se o ně měl také starat, proto existují sety, které vám s perfektním vzhledem pomohou.
10. Popelník
Co jiného pro kuřáka, než popelník? Pokud daná osoba nejede vaping, pak popelník určitě využije. Originální vzhled ještě nikoho neurazil. Navíc se jedná o praktický dárek, který určitě využije.
Jak vybrat co nejlepší dárek?
Abyste se trefili co nejvíce do vkusu, pak byste měli danou osobu znát. Pokud plánujete kupovat nějaké příslušenství k e-cigaretám, ujistěte se, že opravdu kupujete správně, jinak byste se mohli dostat do trapné situace. Šťastnou ruku s výběrem!